Size nasıl yardımcı olabilirim?ilanlar.etoplum.com Kullanım Rehberi ve Sıkça Sorulan Sorular

İlan Verme Hakkındaki Sorular:


Promosyonlu İlan Verme Hakkındaki Sorular:


Genel İlan Verme Sorunları:


Sitedeki İlanlar Hakkındaki Sorular:


Genel Sorular:


Bir İlan vermek için kayıt olmalı mıyım?
Evet, ilanlar.etoplum.com'da bir İlan vermek için kayıt olmanız gerekir. İlanınızı vermek için yalnızca aşağıdaki talimatları izlemeniz yeterlidir.

Nasıl bir İlan verebilirim?
Bir İlan vermek tamamen ücretsizdir. Ayrıca ürününüzü ilanlar.etoplum.com'da sattığınızda herhangi bir ücret ödemezsiniz. Site tamamen ücretsizdir, herhangi bir dizgi eklenmemiştir! İlan vermek kolaydır. Yalnızca aşağıdaki talimatları izleyin:

Tüm ilanlar.etoplum.com sayfalarının en üstündeki turuncu çubukta yer alan "İlan Bırak"ı tıklayın.
İlanınız için bir kategori seçin.
Bir başlık, fiyat (eğer mevcut ise) ve açıklama girin. Dört adede kadar fotoğraf yükleme ve adresinizi girme seçeneğiniz bulunmaktadır (isterseniz sadece yakın bir adresi ya da posta kodunuzu girebilirsiniz).
Ardından e-mail adresinizi girin ve "İlanınızı Verin" düğmesini tıklayın.
Son olarak e-mailinizde ilanlar.etoplum.com'dan gelen bir mesaj olup olmadığını kontrol edin. Bu e-maildeki "İlanımı Ver" bağlantısını tıklayın, İlanınız sitede görünecektir.

İlanıma nasıl resim ekleyebilirim?
"İlan Ver" ya da "İlan Düzenle" sayfasındayken, Resimler başlığının altında görünen "Ara..." düğmesini tıklayın. Bilgisayarınızın sabit diskinden bir resim seçin ve "OK" düğmesini tıklayın. Ardından resim yüklenecek ve İlanınıza eklenecektir. Aynı işlemi kullanarak üç resim daha yükleyebilirsiniz. Unutmayın ki, bir resim binlerce kelimeye değer olabilir, bu nedenle İlanınıza bir ya da daha fazla resim eklemek, birçok cevap alma şansınızı artıracaktır.

İlanımda HTML imleri ya da URL'ler kullanabilir miyim?
ilanlar.etoplum.com, sitede HTML ya da bağlanabilir URL'lere izin vermemektedir, fakat bunun için ödeme yapıldığında izin verilir.

İlanıma olumlu bir cevap alma şansımı nasıl artırabilirim?
Olumlu bir cevap alma şansını artırmak için aşağıdaki basit ipuçlarını izleyin:

İlanınıza bir ya da daha fazla resim ekleyin.
Başlık ve açıklamayı olabildiğince ayrıntılı bir şekilde hazırlayın. Örneğin, bir ürün satarken markasını, model numarasını, durumunu ve özelliklerini de dahil edin.
Fiyat konusunda esnekseniz, "en iyi teklif verene" kabul edeceğinizi belirtin.
Satın alanın ürünü almasını kolaylaştırın; ürünün nerede olduğunu ve ne zaman müsait olacağınızı bilmelerini sağlayın.
Arkadaşlarınıza ilanlar.etoplum.com'dan bahsedin. ilanlar.etoplum.com daha çok kişi tarafından kullanıldıkça, daha fazla cevap alırsınız!

Bir İlanı birden fazla şehirde nasıl verebilirim?
ilanlar.etoplum.com yerel alışveriş için tasarlanmıştır. Bir İlanı birden fazla şehirde vermenize kasten izin vermiyoruz. Lütfen İlanınızı, sizin ve ürününüzün yer aldığı şehirde ( ya da en yakın şehirde ) verin.

Yeni bir İlan vermek istediğimde neden yasaklanmış kelimeler hakkında bir hata alıyorum?
Öncelikle İletinizin içeriğinin ilan verme kurallarımızı ihlal etmediğinden emin olun. İlan, ilan verme kurallarımızı ihlal etmiyorsa, bu durumda İlanı kontrol edin ve potansiyel olarak saldırgan ifadeleri kaldırın. Eğer sorununuz hala devam ediyorsa, İlanınızın başlığı ve açıklamasını bildirerek bizimle irtibata geçin, yasaklanmış kelimelerin tanımlanması ve kaldırılmasında size yardımcı olacağız.

Neden bana bugün çok fazla İlan verdiğim söyleniyor?
Bir kişi için günlük 25 İlan sınırı vardır. Bu kısıtlama kullanıcıların siteyi istenmeyen e-maillerle doldurmasını önlemek için getirilmiştir. Günde 25'ten fazla İlan vermek istiyorsanız, bizimle irtibata geçin.

Neden bir teyit e-maili almadım?
Bir teyit e-maili almadıysanız, önce ilanlar.etoplum.com'dan gelen teyit e-mailinin gelen kutunuzun "Bulk" (İstenmeyen) ya da "Junk" (Çöp) e-mail klasörlerine gelip gelmediğini kontrol edin. E-maili hala bulamadıysanız, teyit e-mailinin size tekrar gönderilmesi için burayı tıklayın.

Neden İlanımdaki harita doğru adresi göstermiyor?
İlanınızı verirken bir posta kodu girmediyseniz ya da girdiğiniz posta kodu yanlışsa bu olabilir. Sorunu gidermek için, İlanınızı düzenleyin ve posta kodunuzu listelediğinizden emin olun. İlanınızı nasıl düzenleyeceğinizi öğrenmek için, burayı tıklayın.

İlanım neden yayından kaldırıldı?
Bir İlanın yayından kaldırılması için aşağıdakileri içeren çeşitli nedenler vardır:

İlan, ilan verme kurallarımızı ihlal ediyor.
Kullanıcılar İlanı istenmeyen e-mail ya da saldırgan nitelikli olarak işaretlemiş.
İlan birkaç şehirde verilmiş. (ilanlar.etoplum.com yerel alışveriş ile ilgilidir, bu yüzden yalnızca kendi şehrinizde ilan verdiğinizden emin olun.)
İlan, verildikten sonra 60 gün içinde süresi dolar.

İlanlar sitede ne kadar süreyle kalıyor?
İlanlar verildikten 60 gün sonra otomatik olarak siteden kaldırılır. Bununla birlikte İlanınızı burada anlatılan adımları kullanarak istediğiniz zaman siteden kaldırabilir ya da süresi dolduktan sonra tekrar verebilirsiniz.

İlanımı nasıl düzenleyebilir, yeniden verebilir ya da siteden silebilirim?
Kayıtlı bir kullanıcıysanız, İlanınızı düzenlemek ya da silmek için burayı tıklayın. Kayıtlı bir kullanıcı değilseniz, İlanınızı sitede verdiğiniz zaman ilanlar.etoplum.com'dan almış olduğunuz "İlan Verme Teyit" e-mailini bulun. Bu e-mailde İlanınızı düzenlemek ya da silmek için bağlantılar vardır. Bu e-maili kaybettiyseniz ya da sildiyseniz, tekrar göndermemiz için burayı tıklayın.

ilanlar.etoplum.com'ı kullanarak bir işlemi nasıl tamamlayabilirim?
ilanlar.etoplum.com yalnızca yerel işlemlerin tamamlanması için kullanılmalıdır. Bir ürün alıyor ya da satıyorsanız, işlem iki tarafın da onayladığı bir yerde buluşularak gerçekleştirilmelidir. Bu şekilde nakliye masraflarını, döviz kuru farkını ortadan kaldırabilir ve en önemlisi dolandırıcılık riskini en aza indirebilirsiniz.

Aldığım herhangi bir hileli e-maili nasıl rapor edebilirim?
ilanlar.etoplum.com kullanıcılarından herhangi bir şüpheli e-mail aldıysanız, lütfen bunu hemen ilanlar.etoplum.com'ın destek adresine iletin: bilgi@domain.com . Unutmayın ki dolandırıcılıktan korunmanın en iyi yolu kendi şehrinizdeki insanlarla alışveriş yapmaktır. Ve her zaman olduğu gibi bir şey gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, muhtemelen dolandırıcılık olabilir.


Bir İlanın ilan sahibi ile nasıl iletişim kurabilirim?
Bir İlana cevap vermek tamamen ücretsizdir. Bir İlanın, ilan sahibi ile iletişim kurmak için İlan sayfasının sağ tarafındaki formu kullanın. Adınızı, e-mailinizi ve mesajınızı girin. Ardından onaylama numarasını girin ve "Gönder" düğmesini tıklayın. İlan sahibi e-mail ile kendisine gönderilen mesajı alır ve size doğrudan e-mail aracılığıyla cevap verir.

İlanlar siteye eklenmeden önce inceleniyor mu?
Ne yazık ki siteye her gün binlerce İlan verildiğinden ilanları manuel olarak inceleyemiyoruz. İstenmeyen, Hakaret içeren, Yanlış Kategorilenmiş ya da Yasa Dışı görünen bir İlana rastlarsanız, İlan sayfasının sağ alt tarafındaki bağlantıyı tıklayarak İlanı işaretleyin.

İstenmeyen, hakaret içeren, yanlış kategorilenmiş ya da yasadışı olduğunu düşündüğüm bir İlan görürsem ne yapmalıyım?
Yasa dışı, yasaklanmış ya da ilanlar.etoplum.com sitesine uygun olmadığını düşündüğünüz bir İlana rastlarsanız, lütfen bir İlan sayfasının sağ alt kısmına yakın yer alan " Hatalı İlanı Bildir" bağlantılarından birini tıklayarak İlanı rapor edin. Yasa dışı İlanlar ayrıca yine sayfanın aynı yerinde bulunan "Yasa Dışı/İhlal Eden İlanı Bildir" bağlantısı ile bizimle iletişim kurularak da rapor edilebilir. Lütfen bizimle iletişim kurduğunuzda İlanın numarasını da belirtmeyi unutmayın.

"Hatalı İlanı Bildir" bağlantıları nasıl çalışıyor ve bunlar topluluğa nasıl yardım ediyor?
ilanlar.etoplum.com ekibi her gün verilen binlerce ilanı inceleyemeyeceğinden, "Hatalı İlanı Bildir" bağlantıları, her hafta siteyi ziyaret eden yüz binlerce ilanlar.etoplum.com kullanıcısının siteye ait olmayan İlanları tanımlamasını sağlıyor. Bir İlan yeterince rapor edildiğinde, ilanlar.etoplum.com ekibi hızla çalışıp söz konusu ilanı kaldırıyor. Bir İlan İstenmeyen, Hakaret içeren, Yanlış Kategorilenmiş, Geçersiz ya da Yasa Dışı olarak rapor edilebilir. Bir İlanı rapor etmek için İlan sayfasında sağ alt köşede yer alan bağlantıları kullanın.

İşlemim kötü giderse ya da dolandırılırsam nereye başvurabilirim?
Bir başka ilanlar.etoplum.com kullanıcısı ile işleminizin kötü gittiğini ya da sitede yer alan sahte bir İlan ile dolandırıldığınızı düşünüyorsanız, lütfen bu konuda bizi bilgilendirin. Uygunsa olayı adli takibe almak için polis ile iletişim kurmalısınız. İşleminizin "kötü gitmesi" riskini azaltmak için yerel alışveriş yapmayı ve şehrinizdeki insanlarla işlem yapmayı unutmayın.

ilanlar.etoplum.com, taraflar arasında herhangi bir arabuluculuk sunuyor mu?
ilanlar.etoplum.com, satın alanlar ile satanları bir araya getiren yerel bir platformdur. Tüm işlemler ve işlemlerin ayrıntıları iki taraf tarafından kararlaştırılıyor. ilanlar.etoplum.com hiçbir zaman bu ayrıntılara ya da işlemin kendisine dahil olmuyor. Herhangi bir şekilde bir kişinin kim olduğuna dair bir doğrulama sunmuyoruz. Bir işlem hakkında herhangi bir sorunuz ya da endişeniz varsa, lütfen diğer taraf ile iletişim kurun ve iki taraf arasındaki durumu çözmek için elinizden geleni yapın. Dolandırıldığınızı düşünüyorsanız yerel polis karakolu ile iletişim kurun.

ilanlar.etoplum.com üzerinden karaborsa bilet satabilir miyim?
Karaborsa biletler yasadışıdır. Biletlerin bir ön değer üzerinden satılmasına izin vermiyoruz. Her şehirdeki bütün etkinliklerin bilet fiyatlarını bilemeyeceğimizden, herkesi, bu politikayı ihlal eden biletlere rastladıklarında bize bildirmek için "Hatalı İlanı Bildir" bağlantılarını kullanmaya çağırıyoruz.


ilanlar.etoplum.com nedir?
ilanlar.etoplum.com ücretsiz ve yüz yüze bir yerel topluluk sınıfında yer alan bir sitedir. Siteyi, elektronik cihazlar, mobilya, işler, arabalar, evcil hayvanlar, hizmetler, konut ve dahası için İlanlar vermek ve bulmak için kullanabilirsiniz. ilanlar.etoplum.com'ın kullanımı kolaydır, yereldir, tamamen ücretsizdir ve çok eğlencelidir!

ilanlar.etoplum.com gerçekten ücretsiz mi?
Evet, ilanlar.etoplum.com tamamen ücretsiz. Buna hem bir İlan verme hem de bir İlana cevap verme dahil. Hatta ürününüz, ilanlar.etoplum.com'da verilen bir ilan üzerinden satılırsa herhangi bir ücret ödemezsiniz.

İsteğe bağlı kaydın avantajları nelerdir?
Kayıtlı bir kullanıcı olmanın aşağıdakileri de içeren çeşitli avantajları vardır:

Kayıtlı kullanıcılardan gelen ilanlar hemen siteye eklenir (e-mail adresinizin yeniden doğrulanması gerekmez).
Kayıtlı kullanıcılar tartışma forumlarında yer alan görüşmelere katılabilir.
Kayıtlı kullanıcılar, kendi İlanlarının tümünü, düzenleme ve silme de dahil olmak üzere, tek bir yerden ( Bana Özel ) yönetebilir. Bana Özel'e gitmek için burayı tıklayın.
Kayıt işlemi ücretsizdir ve bir dakikadan kısa sürmektedir. Şimdi kaydolun.


"Çerezler" nedir ve neden bunları etkinleştirmeliyim?
"Çerezler", sizi diğer ziyaretçiler arasından tanımamız için web sitemize gönderilen, bilgisayarınızda kayıtlı küçük metin bitleridir. Çerezleri hangi şehirde yaşadığınızı hatırlamak, izlediğiniz ilanları kaydetmek, tercihlerinizi anımsamak gibi çeşitli amaçlar için kullanırız. Lütfen tarayıcı ayarlarınızı kontrol edin ve ilanlar.etoplum.com'ı ziyaret ederken çerezlerin etkinleştirilmiş olduğundan emin olun.

Sitede karşılaştığım bir hatayı nasıl rapor edebilirim?
ilanlar.etoplum.com'ı kullanırken bir hata ile karşılaşırsanız, lütfen bizimle irtibata geçin ve bize aşağıdakileri bildirin:

Hatanın oluştuğu web sayfası adresi.
Hataya neden olabilecek, yaptığınız herhangi bir şey.
Kullandığınız web tarayıcısı, işletim sistemi ve Internet hizmeti sağlayıcısı.


Yeni bir özelliği nasıl öneririm?
Site Önerileri ve Geri Bildirim formundaki geri bildirimleri temel alarak sürekli yeni özellikler ekliyoruz, bu nedenle lütfen fikirlerinizi buraya iletin ya da önerilerinizi bize bildirin.


Yukarıdaki listede cevaplanmamış herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bizimle irtibata geçin.

  Yardım | Hakkımızda | Gizlilik İlkesi | Kullanım Şartları

ssk sorgulama ssk prim sorgulama ssk hizmet dökümü ssk maaş sorgulama ssk emekli maaşı sorgulama müstehaklık sorgulama ssk borç sorgulama bağur borç sorgulama bağkur maaş sorgulama bağkur emekli maaşı sorgulama emekli sandığı maaşı sorgulama ne zaman emekli olabilirim adres bulma telefon rehberi
ilanlar.etoplum.com`da yer alan ve kullanıcılar tarafından oluşturulan tüm içerik, yorum ve bilgilerin doğruluğu, yayınlanması ile ilgili tüm yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, yorum ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından dolayı ilanlar.etoplum.com asla sorumlu tutulamaz. İlanlarla ilgili sorularınızı ilan sahiplerine sorabilirsiniz.

© 2010 ilanlar.etoplum.com Bir eToplum.com Hizmetidir. eDevlet videolar

Bu internet sitesinin kullanıcıları Kullanım Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar